Vladimír Vytásek: Používá se kořen ve formě odvaru nebo lihová tinktura. Název růžová je podle kořene, jinak se rozchodnici říká pro její vynikající účinky zlatý kořen. S názvy rostlin je to zvláštní čemeřice černá kvete bíle asi název také podle kořenu rostliny. Třemdava bílá kvete růžově atd.  Vláďa Vytásek

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
jituška: Vláďo,jak musí být stará rostlina,aby se dal požít kořen? Když se používá kořen zničím celou rostlinu,nebo se jen odrývají rostliny po kouskách? Dá se tato rostlina množit hřížením, řízky,nebo má semínka a musí se znovu zaset?
Jan Kolman: Rozchodnice se množí buď výsevem semen na jaře do misek nebo dělením rostlin koncem léta. Jelikož je to rostlina z čeledi tučnolistovitých - Crassulaceae, množí se podobně, jako např. Sedum telephium - rozchodník veliký :  kořeny se rozdělí tak, aby na každé hlíze byl aspoň jeden pupen ( puk ). Ty se zasadí do nádob s lehkou, propustnou a jen mírně vlhkou zeminou a uloží přes zimu v bezmrazé místnosti. Na jaře rašící rostliny vysadíme na záhon.
Z rostlin množených vegetativně je možno kořeny k léčivým účelům odebírat druhým rokem, ze semenáčů až třetí rok.
Vladimír Vytásek: Jituško používám kořen většinou třetím rokem, když dosáhne větší velikost. Po odřezání části rostlin,které zbudou ošetřím jílem nebo dřevěným popelem a by nedošlo k zahnívání a  znovu zasadím na stanoviště. Nechávám z rostliny tak 1/3 původní velikosti s několika puky jak píše pan Wochozsky. Kořeny sklízím mimo vegetaci brzy na jaře nebo na podzim koncem září. Dávat  puky do místnosti je zbytečné,rostlina je velmi otužilá pochází z hor.  Tento léčivý adaptogen pěstuji od roku 1992.   Vláďa Vytásek

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
Olda: Rozchodnice růžová - pěstování
Zdravím všechny na Fóru a mám k vám prosbu.
Po letech jsem si opět pořídil malou zahrádku a rád bych tam pěstoval pokud možno "užitečné" rostlinky.
Četl jsem zde, že před časem tu někdo (p.Wochozsky) nabízel několik semínek rostlinky Rozchodnice růžové.
Prosím, pokud někomu pár semínek zbylo, můžete mi pár semínek poslat v obálce poštou?
Cenu respektuji a poštovné samozřejmě uhradím.
Předem vám děkuji a přeji hodně pěstiteských úspěchů.

kontakt : oldrich.jerabek@seznam.cz
Rhodiola rosea - rozchodnice růžová

Rhodiola rosea - rozchodnice růžová

Marie Fárová: Několik semínek od p. wochozsky jsem dostala já. Nejdřív jsem je měla v mrazáku, jak jsem je vysela. Vzešly, pak jsem je dala do skleníku, ale během mé nepřítomnosti se dostal do skleníku sousedů kocour a udělal tam hroznou paseku. Manžel zachraňoval sazenice rajčat a paprik a já jsem o maličké sazeničky rozchodnice přišla. Lituji, ale já Vám nepomohu.