Marvella: My máme zahradu ve městě, poměrně dost velikou a když se slimákům daří, tak jich každý večer i ráno sbírám přes stovku. Takže melouny, pivo, vanish, skořápky atd. bych musela mít metráky. Po sběru jsem sice hrbatá, ale je to nejúčinnější, nejméně nákladné. Nemám s potvorami slitování.
houba: Souhlasím s tím,že pod mulčem se slimáci rádi schovávají. Od rostlinek mulč kousek odhrnu a pak chodím a sbírám a sbírám.
radana123: V zimě je dobré zrýt záhonky ,mráz spálí jejich vajíčka.
Dále jsou dobré skořápky z vyloupaných vlašských ořechů, které schovávám a na jaře je používám v zahradě. Když například vysazuji růže nebo jiné keříky, vždy do vyhloubené jámy napřed nasypu skořápky, ty pak zasypu kompostem a pak pokračuji v běžném sázení. Mám ověřeno, že když jsou v zemině skořápky s ostrými hranami, myši se tomu místu vyhýbají. Skořápky tak za tři roky zetlí, ale to už růže mají pevný kořenový systém a myši jim neublíží.
jitula: s těmi skořápkami to určitě vyzkouším, to jsem ještě neslyšela, kdyby to tak fungovalo i na ty slimoně
bala: Hm, vidím, že tady každá dobrá rada drahá...myslím, že jsou ty potvory tak nepříjemné, jako krtek v zahradě....člověk je na ně prostě krátký, taky si myslím, že ruční sběr je nejefektivnější, ovšem, co času to zabere a nemluvím o zádech, na kterých se tato činnost projeví....mám je na zahradě taky, odnesou to hlavně hosty, na kterých si moc rádi pochutnávají.....
Marvella: Mě tedy žerou skoro všechno, vloni mi skoro ve dvoumetrové výšce doslova prožraly díry v cannách! Ale je pravda, že bohyšky milují a zvlášť ty srdíčka...
jituška: Přestěhovali jsme se a na zpustošené zarostlé zahradě vším možným,počínaje nejmenší kopřivou,jsem po té co jsem posekla křovinořezem a manžel pilou vyřezal všechno šábí,jsem zjistila invazi slimáků,až 10cm dlouhé,tak jsem zvědävá na můj boj s nimi,ale v každém případě zkusím všechny rady,co jsou tady napsány,snad budu mít trochu štěstí,protože mám á 8 druhů host. Do kdybych vše zavčas postříkala proti žravému a savému škůdci??? Přípravků je na trhu několik.
Další informace v článcích o rostlinách
Rostlinolékař: slimák (PROVOBIS) Rostlinolékař - slimáci
Před několika lety byli patřili slimáci k běžným zahradním škůdcům, proti nimž nebylo třeba nijak zvlášť bojovat – kde se objevili, stačilo je navečer posbírat. V posledních letech se však tito drobní tvorové dokážou postarat o dokonalou zkázu zahrady …
PRO VOBIS, s.r.o. | 31.03. 2010
Rostlinolékař - slimáci škodí na zahrádce, najdeme je i v lese Rostlinolékař - slimáci
Příznaky poškození: Na všech částech rostliny najdeme stopy po okusování, zejména za vlhkého a chladného počasí. Ohrožena jsou zejména nová poupata, která bývají často ohryzána „na kost“. Na rostlinách i okolní půdě jsou viditelné typické slizké stopy …
Rebo Productions CZ | 16.08. 2010