houba: Zkuste nasypat kolem rostlinky rozdrcené skořápky,slimáci po nich nelezou,protože se na ně lepí.Jsou také dobré piliny nebo hoblovačky.Ty používám mezi jahody a od slimáků mám pokoj.
Gita: My jsme zkoušeli všechno možné. Poté, co nám zničili i novou rostlinu rakytníku jsme se rozhodli používat Vaniš proti slimákům. Je to jedinná věc, která zabrala, a   výsledkem byla zelenina pěstovaná pro naše děti a ne pro každonoční výlety místních slimáků :0)
Leknínová: Já jsem je sbírala pomocí baterky a gumových rukavic dennně asi od 22h-1.30h do pet lahve. kde jsem nasypala klasickou kuchyňskou sůl. Měla jsem pocit viny, zvláště, když jsem na slimáka nevědomě stoupla a on kviknul. Kviknutí jsem slyšela i v lahvi, nebo když se jim do ní nechtělo. Lítost mě přešla, když si oblíbili kanadské borůvky, velký keř fialek, skalku a zeleninu. Rakytníku se vyhnuli, jsem ráda za ten typ na rakytník - Gito, děkuji Vám, musím se na něj v sezoně slimáků zaměřit. Vaniš jsem používala také, ale nestačil na ně. Manžel nebyl příznivcem tohoto mého koníčku a smál se mi slovy - slimáci pozor, mamka Vám vyhlásila válku. Změna nastala když jsem odjela v prázdniny na měsíc do rehabilitačního centra. Sběru slimáků propadl více než já, se slovy - nevěřil jsem, že mě to tak chytne. Mám však zdravotní problémy a obavu, že sběru slimáků se nebudu moci věnovat. Zkusím ty piliny, slyšela jsem že pomůže i popel.
houba: "Vaniš",jak píšete,pomáhá velmi spolehlivě.Taky jsem ho používala,ale jen do té doby,než jsem se dozvěděla,že bych tímto způsobem mohla přijít o kocoura a o psa.Myslela jsem si,že zvířata poznají,co je pro ně jedovaté,ale opak je pravdou.Pokud je to jen trochu možné,chemii nepoužívám.
pavel: Proti slimákům existuje nejedovatý prostředek pro domácí a ostatní živočichy (mimo slimáků) s názvem FOSAMAX. Má sice označení BIO, ale i u něj je upozornění, že jej nelze používat na záhonku bezmezně.
Přesto pokládám za nejvhodnější sběr slimáků v pozdních večerních hodinách nebo brzy ráno s následním jejich zničením. Důležité je nenechávat jim místa kde si mohou pohodlně vegetovat - vysoká tráva, poukládané desky na zemi apod. Desky na zemi pod které se rádi ukrývají používám na jejich odchyt.
magnolie: Na slimáky jsem vloni vyzkoušela všechno možné,sežrali mi vše co nové vyrůstalo i afrikány. Dokonce šplhali i po růžích. Pod šalvějí se schovávali před sluncem. Nejvíc jsem je nachytala pod položené staré prkno. Rostliny cuket je přitahovaly jak magnet. Takže jsem se přesvědčila, že mi nezbývá nic jiného než každý večer sbírat a sbírat. Jen doufám, že lednové mrazy je aspoň trochu vyhubí.Lezli mi i přes piliny i přes písek, takže jsou opravdu odolní.
konele: Ochránci zvířat nechť nečtou, ale já používám sůl. A ukázalo se, že jsou kanibalové a posolené kolegy sežerou. Když vidím večer co večer nájezdy směrem k zeleninovým záhonům? Zeleninu - já říkám té svojí bio - pěstuji pro svou rodinu a pro radost z výpěstků ne pro vetřelce.
janynka: Souhasím, na slimáky nic jiného než sůl nezabírá. Ale je lepší koupit kvalitnější sůl - po té se rozpustí celý slimák. Když jsem je posolola "lacinou" solí z Tesca, jenom je to usmrtilo, ale slimák zůstal, než ho některý jeho kolega nesežral. Ani popel slimákům nevadí.
Leknínová: Ještě jsem si vzpomněla, kamarádky dědeček prý v Kauflandu posbíral všechny listy z květáku, lidé je olamovali a divně na něj zírali. On je vysypal na záhon se zeleninou, kam se
slimáci uhnízdili a potom okolní zeleninu neobtěžovali. Ale nevím, tohle jsem zatím nezkoušela.
Další informace v článcích o rostlinách
Rostlinolékař: slimák (PROVOBIS) Rostlinolékař - slimáci
Před několika lety byli patřili slimáci k běžným zahradním škůdcům, proti nimž nebylo třeba nijak zvlášť bojovat – kde se objevili, stačilo je navečer posbírat. V posledních letech se však tito drobní tvorové dokážou postarat o dokonalou zkázu zahrady …
PRO VOBIS, s.r.o. | 31.03. 2010
Rostlinolékař - slimáci škodí na zahrádce, najdeme je i v lese Rostlinolékař - slimáci
Příznaky poškození: Na všech částech rostliny najdeme stopy po okusování, zejména za vlhkého a chladného počasí. Ohrožena jsou zejména nová poupata, která bývají často ohryzána „na kost“. Na rostlinách i okolní půdě jsou viditelné typické slizké stopy …
Rebo Productions CZ | 16.08. 2010