pavel: Pozor se solí, abyste si neznehodnotili půdu! Ve slané zemině Vám nic neporoste, anebo bídně!
Martin Váňa: Boj se slimáky je soubor několika čiností.Nám se je povedlo skoro zničit.Hodně jich přileze od sousedů nebo z pole. V nízském porostu je jich podstatně míň.Mají radši přistíníno.
Začli jsme posekáním a posypali jsme vápnem okolo plotu(po dešti opakovat).Sběr po dešti a likvidace solí nebo vápno.Pak přípravky jako vanish.
Existují i tzv krmítka pro slimáky a jdou i lehce vyrobit- stačí dvě misky pod květníky větší jako deštník na horu a menší dolu jako základna pak cca12cm dřevěné kulatiny a dva vruty do dřeva,provrtat,sešroubovat a chytat a jed nebo pivo.
A zde zmíněné listy od květáku nebo jiná hromádka listů je dobrá slimáci se zase stěhují do stínu a vlhka a tam sbíráme nebo jedujem.
Boj s nimi je běh na delší trať,ale po dvou letech ničení jich seberem 30 za rok.
Pokud jich máte extrémně zaberou i parazitiské hlístice a je to bio.
piskle: Snažím se se slimáky bojovat už na podzim, ničit vajíčka, která na zahradě najdu hlavně tam, kde je uskladněné dřevo, pod kameny... No a pak na jaře hlavně sběrem, ale také Vanišem, ten se nám také osvědčil, je pravda, že na zahradě nemáme domácí zvířata.
Leknínová: A jak ničíte vajíčka slimáků? Je pravda, že se jich objevilo mnoho na povrchu půdy při podzimním rytí, ale nevěděli jsme co s nimi. Snad, když zůstali nahoře, je zničil mráz, ale nevím, zda je to možné. Zajímala jsem se v zahr. prodejnách ve Zlíně o zakoupení hlístic, řekli mi, že by je museli objednat z krajského města - z Brna. Jelikož v mrazu hynou, chci se na ty potvůrky na jaro dostatečně připravit.
rutinka: Musím se tady přiznat, že slimáky po všech Vámi již uvedených a vyzkoušených metodách vraždím naprosto nechutně ale účině a rychle. Při každé práci jak nějakého najdu,přeseknu ho ostrou lopatkou a zahrábnu do půdy. Také mám různě položená prkna, která pravidelně odkrývám a slezlé potvory vyvraždím.Občas kolem záhonků nasypu Vaniš, abych polapila i ty, co jsem nenašla. Jsem docela úspěšná, slimáků ubylo, zato hraboši a krtci mne zatim přepralli, nepomohl ani speciální gel, který se maže okolo vstupů do nor, ani pískátka pryžce křižmolisté.Kolem obrubníků a podezdívek mají dálnici a pod černou textilií nerušený ráj a já už rezignovala.
simon: Na slimáky neplatí opravdu nic. Jedině snad pořádný letošní mráz, doufám že jich bude málo a vajíčka vymrzli v zemi.
Jinak žádné granule - to jsou zbytečné peníze. Používám tzv. kopí, ostrý hřebík na paličce nebo žiletka na paličce a je to. pravda, je to trochu nechutné, ale účinné.
Další informace v článcích o rostlinách
Rostlinolékař: slimák (PROVOBIS) Rostlinolékař - slimáci
Před několika lety byli patřili slimáci k běžným zahradním škůdcům, proti nimž nebylo třeba nijak zvlášť bojovat – kde se objevili, stačilo je navečer posbírat. V posledních letech se však tito drobní tvorové dokážou postarat o dokonalou zkázu zahrady …
PRO VOBIS, s.r.o. | 31.03. 2010
Rostlinolékař - slimáci škodí na zahrádce, najdeme je i v lese Rostlinolékař - slimáci
Příznaky poškození: Na všech částech rostliny najdeme stopy po okusování, zejména za vlhkého a chladného počasí. Ohrožena jsou zejména nová poupata, která bývají často ohryzána „na kost“. Na rostlinách i okolní půdě jsou viditelné typické slizké stopy …
Rebo Productions CZ | 16.08. 2010