jituška: YOS,tak to s tím lógrem budu zkoušet,je to perfektní nápad a pokud to bude fungovat,tak hurá pryč s chemií.
facebook: Rada ZK: Sprej na odpuzování šneků a slimáků: 1 hlavička česneku se rozdrtí a dá se do litru vody. Vaří se půl hodiny. Po vychladnutí se slije přes cedník a uloží v chladničce. Dávkuje se 1 pol. lžíce na půl litru vody a používá jako postřik. Nezabíjí, odpuzuje. To jsem vykoukala v telce, tak až to někdo vyzkoušíte, dejte vědět, jak to funguje.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
ivbara: Vyzkousim, ja jsem zase pouzila  roztok sul  pul  hrnku ocet hrnek a hrnek vody ,postrikala jsme krase  zahonu a slimaci tma nebyli.. ale mame vetsi problem se  sneky..
Marvella: Zdravím, sůl a ocet bych rozhodně do zahrady nedávala, mám stejný názor jako YOS. Jinak proti slimákům jsem už vyzkoušela kde co, letos je to ale docela marný boj, protože lezou snad úplně odevšad. Dokonce mám provrtané cibule tulipánů, narcisů, kde se potvory vždy uhnízdí. Mám kompletně po jiřinách, lezou i po denivkách, které jindy vynechávají. Šneky bych nelikvidovala, jsou užiteční. Marcela
YOS: Rok 2015 - byla mírná zima, takže invaze slimáků a plžů. Do pivních pastí jsem jich nachytala stovky a stálo mne to několik piv. Nechápala jsem, kde se stále berou. Prý pivo láká slimáky i z okolních zahrad, takže stop a každý večer s baterkou sbírala a nůžkami přestřihávala na 2 části. Nechápala jsem, že jich je tolik. Například první den na meduňce jich bylo nejméně 10 ks. Druhý den už jen 5 a 3. den žádný. Ten druhý večer jsem narazila na ohromného skokana skřehotavého. Utíkala jsem si pro foťák. Skokan neutekl. Na snímku jsem si pak všimla plzáka španělského. Proto skokan neutekl, chtěl si plzáka sníst. Jsem za takového návštěvníka jako je skokan velice vděčná. Dokončil moji načatou práci.

Všechno jde tak, jak má jít.
cz
Plzák španělský na meduňce (Arion vulgaris)
Plzák španělský na meduňce (Arion vulgaris)
cz
Skokan skřehotavý (Pelophylax esculentus)
Skokan skřehotavý (Pelophylax esculentus)
Ing. Miloš Vymazal: Nástraha na slimáky Bros
Slimáky jsem sbíral ručně, ale bez valného úspěchu. Tak jsem vyzkoušel řešení s pivem. Přikládám několik obrázků na spolehlivé, levné a "ekologické" řešení. Podobně funguje uříznutá PET lahev naplněná pivem, zde je navíc stříška proti dešti a kapky, které pravděpodobně slimáky přitahují.

Nástrahu na slimáky umístíte do roviny s terénem. Nalijete tam 250 ml piva a kapnete 2-3 kapky vábícího přípravku. Půdu jsem pokropil vodou. Na fotografiích je výsledek po dněšní noci (cca 12 hodin).
cz
Nástraha na slimáky Bros
Nástraha na slimáky Bros
cz
Nástraha na slimáky Bros
Nástraha na slimáky Bros
cz
Nástraha na slimáky Bros
Nástraha na slimáky Bros
cz
Nástraha na slimáky Bros - po 12 hodinách
Nástraha na slimáky Bros - po 12 hodinách
Ing. Miloš Vymazal: Složení bohužel nevím, není uvedeno, náhradní náplň stojí kolem 50 Kč a dávají se do toho jen 2 kapky. Tady je odkaz Bros - nástraha na slimáky náhradní náplň 5 ml. Vlastně se ta nástraha dá vyrobit i z uříznuté PET lahve a piva. Ale mně se tam líbí ta stříška, protože chrání proti dešti a přístupu jiných živočichů.
Další informace v článcích o rostlinách
Rostlinolékař: slimák (PROVOBIS) Rostlinolékař - slimáci
Před několika lety byli patřili slimáci k běžným zahradním škůdcům, proti nimž nebylo třeba nijak zvlášť bojovat – kde se objevili, stačilo je navečer posbírat. V posledních letech se však tito drobní tvorové dokážou postarat o dokonalou zkázu zahrady …
PRO VOBIS, s.r.o. | 31.03. 2010
Rostlinolékař - slimáci škodí na zahrádce, najdeme je i v lese Rostlinolékař - slimáci
Příznaky poškození: Na všech částech rostliny najdeme stopy po okusování, zejména za vlhkého a chladného počasí. Ohrožena jsou zejména nová poupata, která bývají často ohryzána „na kost“. Na rostlinách i okolní půdě jsou viditelné typické slizké stopy …
Rebo Productions CZ | 16.08. 2010