dali1: Levandule je na živiny nenáročná, hlavně se nesmí zbytečně moc zalévat  stejně jako ostatní bylinky. Svou přehnanou péčí- závlahou jsem už o pár druhů přišla.
facebook: Růžena Mikulova Levandulová semínka se koupí,tak by to určitě šlo. Já je jednou zkusila, ale nepovedlo se. Buď jsem udělala něco špatně, nebo nebyla semínka moc kvalitní,ale určitě to musí jít,když se prodávají.

Monika Hasenöhrlová Také mi semínka nevzešla a taky nevim,kde jsem udělala chybu

Dagmara Petrli levandule se vysévá sama, není v tom problém. Po dozrání semen vysít, založit do stínu a udržovat vlhké. Mě klíčí levandule všude po zahradě, nestihla jsem ji včas ostříhat.

Jaroslava Marková vysévám v zimě, abych se neflákala, v červenci možno přesazovat

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
Vladimír Vytásek: Je docela  možné že semena levandule koupená v obchodě špatným skladováním ztratila klíčivost, Vysévám semena na podzim ihned po dozrání na rostlině  do volné půdy a na jaře mám plno mladých sazeniček. Pokud semena různých léčivek neseji z nějakých důvodů na podzim tak je skladuji v chladničce kde klíčivost vydrží déle až do jara .

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
nefertiti7: Levanduľa je krásna a moja obľúbená rastlina a preto nesmie chýbať ani na mojom záhone. Podelím sa s Vami o moje poznatky a rady. Vypestovala som si ju zo semienka. Do substrátu ( priepustného ) som vysiala na riedko semená, porosila, zakryla fóliou a čakala. Podarilo sa. Vyrástli mi malé rastlinky, ktoré som v štádiu 2 pravých listov presádzala do kvetináčikov. Nádherne zahustili a a už v ďalšom roku aj kvitli.  Mám ich v záhone , kde svieti celý deň slnko, pôdu máme piesočnatú, takže ideálne pre bylinky a suchomilné trvalky a skalničky. premokrenie nehrozí, keďže je tu piesok, po ol hodine nie je vidno, že pršalo. Nehnojím. Zalievam, keď je extrémne sucho. režem po odkvitnutí, nie do dreva, počas rastu robím nejaké kozmetické drobné úpravy. A na zimu prikrývam, nakoľko nemáme v zime veľa snehu ale mrazy riadne. Záhon mám upravený textíliou a kôrou.
cz
Levandule lékařská (Lavandula angustifolia)
Levandule lékařská (Lavandula angustifolia)
katkastill: Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda můžu levanduli pěstovat také v květináči na terase? Mám velký květináč, sesadila jsem tam 3 malé levandulky do zahradního substrátu a na dno dala písek jako drenáž. Slunce tam jde ale jen ráno a do večera je toto místo už ve stínu...  Co s levandulí pak na zimu? Děkuji za rady.
Erich Seemann: Pri nedostatku slnka, rastlina nebude kvitnúť alebo len veľmi málo. Rastlinky budú slabé. Vyžaduje skôr chudobné pôdy, dobre piepustné až piesočnaté, žiadne hnojenie, vodu primerane, skôr suchý substrát. Je to síce veľmi odolná rastlina, čo sa týka mrazov ale je na ne tiež náchylná, čiže prikryť ju musíte, najmä vtedy ak sa pestuje v nádobe. Najlepšie ju vložiť ešte do ďalšieho veľkého črepníka, bedničky a okolo vystlať slamou alebo senom, textíliou, bublinkovou fóliou alebo polystyrénom.

Rostlinky.cz - pěstiteli oblíbený katalog zásilkové služby rostlin
Alena: Dobrý den všem, minulý týden jsem koupila v Lídlu levanduli a včera jsem zjistila, že mi nějak "uhnívá", dá se to nějak zachránit? Stonky vadnou a odcházejí. V obchodě jsem si toho nevšimla, ale je nejspíš hodně zalévaná, ne-li přelévaná. Na stonkách jsou takové bílé skvrnky, asi plíseň - viz.foto.
cz
Levandule zakoupená v Lídlu (Lavandula)
Levandule zakoupená v Lídlu (Lavandula)
bresticova: No nevyzerá to nádejne. Podľa môjho názoru je to pleseň, ktorá vznikla prepolievaním. Ak chytíte jednu stonku, je už určite tak odhnitá, že ju ľahko vytiahnete z pôdy. Keďže je pleseň tesne nad povrchom pôdy, ani zostrihanie by nepomohlo. Ja by som si kúpila novú rastlinku.
Další informace v článcích o rostlinách
Lavandula dentata 'Royal Crown' - levandule zoubkatá Lavandula dentata 'Royal Crown' - levandule zoubkatá
Výška: 80 cm Květ: fialovo - modrý, VII. - IX. Vůně: sladká, pronikavá. Exotický a málo známý druh, pocházejíci ze Španělska, Maroka, Alžíru a Saudské Arábie. Je zajímavý netradičním tvarem listu a dlouhou dobou květu …
Lavandula angustifolia 'Aromatico Blue Compact' - levandule úzkolistá Lavandula angustifolia 'Aromatico Blue Compact' - levandule úzkolistá
Dřevnatějící trvalka, tvoří kompaktní ploše kulovité keře s hustými hrozny vonných, sytě modrých květů s tmavě modro-fialovým kalichem, kvete od června do poloviny srpna. Po včasném zastřižení remontuje do konce léta. Listy jsou úzké, vstříné, stříbřitě-zelené …
Lavandula angustifolia 'Hidcote Blue' - levandule lékařská Lavandula angustifolia 'Hidcote Blue' - levandule lékařská
Stálezelená bohatě větvená trvalka s hustými hrozny vonných, jasně modrých květů, které se objevují v létě. Listy jsou úzké, aromatické …