nasekrasnazahrada: Výsev bazalky
Bazalka je v letních měsících žádanou bylinkou. Vyplatí se proto vysévat ji tak, abyste měli stále k dispozici čerstvé listy. Každé 3–4 týdny vysejte do 10cm květináčů po 15 semenech, lehce je přitlačte a opatrně zalijte. Až do vzejití květináče stiňte a půdu udržujte vlhkou.
Rada z rubriky Co je důležité v červnu

Text z časopisu Naše Krásná zahrada
Ukázky starších článků najdete na nasekrasnazahrada
garten: Bazalka (Ocimum) je rod rostlin z čeledi hluchavkovitých. Zahrnuje přibližně 60 druhů. Většina je rozšířena v Africe a Jižní Americe, několik druhů se však pěstuje po celém světě. Lidé využívají pro různé účely nejméně 7 druhů.
Citace z

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
cz
Bazalka (Ocimum)
Bazalka (Ocimum)
cz
Bazalka - květ (Ocimum)
Bazalka - květ (Ocimum)
Vladimír Vytásek: Myslím si že to bude přemokřením substrátu, stalo se mi to v minulosti u vytrvalé bazalky posvátné (Ocimum sanctum), která mi uhynula. Je dost těžké v zimě udržovat rovnováhu mezi teplem,světlem a vláhou. Doporučuji spíš než zalévat rosit a substrát kontrolovat např.špejlí jestli není mokrý.  Vláďa

Vláďa Vytásek  - Léčivé rostliny jsou zelenou lékárnou pro každého.
facebook: Jaroslava Marková Pro můj prodej vysévám první bazalku asi po 5 semenech rovnou do květináčků. V dubnu vysévám do volné půdy ve foliovníku bazalku k řezu natě. Přebytečné rostliny přesazuji do květináčků také k přímému prodeji. Oba způsoby mi připadají rovnocenné.

Dotaz nebo odpověď uživatele z Facebook.com
Další informace v článcích o rostlinách
Bazalka pravá
Bazalka pravá, vonná (Ocimum basilicum) se k nám dostala v 16. století z Indie a Íránu. Dříve se u nás hodně pěstovala nejen jako léčivá a kořeninová rostlina, ale také jako okrasná rostlina do okenních truhlíků, kde byla kromě vůně vítána i její schopnost …
Vydavatelství ERA | 11.02. 2007
Aromatická bazalka Aromatická bazalka
Bylinka v roli okrasné rostliny Na seznamu oblíbených ’Magical Michael’ bylinek patří bazalce jedno z prvních míst. Kromě vůně a široké škály využití v kuchyni je příčinou její popularity i mnohotvárnost odrůd. Kromě typických „kuchyňských“ bazalek …
Bazalka - pěstování (PIXABAY) Bazalka - pěstování
Budete-li chtít sklízet bazalku po celé léto, měli byste včas předpěstovat její sazenice. Od výsevu do první sklizně potřebují rostliny 8 až 10 týdnů. Důležité je počítat s tím, že vyžadují dost místa. Vzešlé semenáčky proto vyjednoťte už v době …